Eko Çay Mak. 250 Brd.23 Lt.

Ürün Kodu: 1742 Kategoriler: ELEKTRİK ÜRÜNLERİ
(807) Kişi Görüntüledi

EKOÇAY SERİSİ ELEKTRİKLİ ÇAY DEMLEME MAKİNALARI geliştirilirken; kullanım ve temizlik kolaylığı, temiz, kaliteli ve berrak çay hazırlama imkanı sağlaması amaçlanmıştır.
EKOÇAY SERİSİ ELEKTRİKLİ ÇAY DEMLEME MAKİNASI küçük-orta ve büyük ölçekli işletmelerin, otel, bar ve kafeteryaların her türlü sıcak içecek servisinde yoğun olarak tercih ettiği bir ürünümüzdür.
EKOÇAY SERİSİ ELEKTRİKLİ ÇAY DEMLEME MAKİNALARI dokuz ana parçadan oluşmaktadır.
Bu parçalar;
Gövde; AISI 201 kalite  çelikten Kaynak dikiş yapılarak imal edilmiştir. Cihazın su ve dem haznelerini içinde bulunduran kısmıdır.
Kapak; AISI 201 kalite çelikten imal edilmiştir. Yan kısmında 3 adet buhar tahliye deliği bulunmaktadır.
Dem Kabı; AISI 201 kalite çelikten imal edilmiştir. Süzgeçten süzülen demin toplandığı haznedir.
Süzgeç; çayı süzen, çayın tortusuz ve berrak olmasını sağlayan haznedir. Alt ve yan kısımlarının paslanmaz telden yapılmış olması sayesinde, çayı daha iyi süzer ve berrak dem oluşmasını sağlar.
Gösterge Grubu; cihazın içerisinde bulunan dem ve su miktarını gösterirler.
Musluklar; TUĞRA MAKİNE tarafından geliştirilmiş, kendi fabrikasında ileri teknoloji ile imal edilmiş olan kullanımı kolay ve dayanıklı özel basmalı musluklar kullanılmıştır. Su ve dem haznelerinin ayrı olması sayesinde istenilen koyulukta çay alınmasını sağlar.
Taşıma Kulpları; tamamen firmamızın tasarımı olan taşıma kulpları ısı iletimini en az seviyeye indirecek şekilde dizayn edilmiş olup, tamamen AISI 201 kalite çelikten imal edilmektedir.
Sinyal Lambası; cihazın çalışma konumunu gözlemeye yarar. Isıtıcı devreye girince yanar, ısıtıcı devreden çıkınca söner.
Otomatik Isı Termostatı; özel kaliteli termostat sayesinde cihaz içindeki suyun sıcaklığı rahatlıkla kontrol edilebilir. Suyun sıcaklığı azaldığında termostat otomatik olarak devreye girer ve ısıtıcıyı çalıştırır. Su kaynama sıcaklığına geldiğinde otomatik olarak ısıtıcıyı kapatır.
Cihazın montajında ısıya dayanıklı silikon contalar kullanılarak, su kaçakları önlenmiştir.
Tüm ürünlerimizin elektrik devrelerinde 300°C sıcaklığa dayanan özel kablolar kullanılmaktadır.
Ürünlerimizin elektrik grubunda kullanılan fişli kablo, rezistans ve termostatlar TSE belgeli olup ISO 9000 standartlarıyla imalat yapan firmalardan temin edilmektedir.